• Mısır Gezimiz

  Mısır Gezimiz

  Fotoğraf: Erhan Öztürk

 • Balıklar

  Balıklar

  Fotoğraf: Erhan Öztürk

 • Badim Sualtı Fotoğrafçıları

  Badim Sualtı Fotoğrafçıları

  Fotoğraf: Erhan Öztürk

 • Balıklar

  Balıklar

  Fotoğraf: Erhan Öztürk

 • Fethiye\x27deydik

  Fethiye'deydik

Site içi arama

SERBEST DALIŞ KURSLARI

Ana Sayfa » SERBEST DALIŞ KURSLARI
share on facebook  tweet  share on google  print  

SERBEST DALIŞ KURSLARI

"Ana Sayfa" için, toplam 1 sonuç arasından 1 - 1 arası sonuçlar
SERBEST

ÖZGÜRLÜĞÜ NASIL ÖĞRENİRİM?

PADI Freediver kursu üç aşamadan oluşur - bilgi geliştirme, sınırlı su oturumları ve açık su oturumları. Bilgi gelişimi sırasında vücudunuzun nefes tutmaya nasıl tepki verdiğini ve dalış yaparken su basıncının sizi nasıl etkilediğini öğrenirsiniz. Ayrıca serbest dalış ekipmanı, önemli güvenlik kuralları ve arkadaş prosedürleri hakkında bilgi edinirsiniz.

Yüzme havuzu gibi kapalı suda nefes alma tekniklerini öğrenir, ardından yüzerken (statik apne) ve yüzme sırasında (dinamik apne) nefes alma alıştırmaları yaparsınız. Ayrıca temel kurtarma tekniklerini uygular ve arkadaş olarak rolünüzü öğrenirsiniz.

En az iki açık su seansı sırasında, nefes keserken aşağıya doğru kendinizi bir çizgi (serbest daldırma) boyunca çekerek ya da bir çizgiyi (sabit ağırlık) izlerken ördek dalış kafasını çekerek pratik yaparsınız. Her dalışta rahatlayarak ve tadını çıkararak derinliklerinizi kademeli olarak artırmayı öğrenirsiniz. Kurtarma uygulaması, açık su oturumlarının bir diğer önemli parçasıdır.

FARKLI PADI ÖZGÜRLÜĞÜ SERTİFİKASYON SEVİYELERİ NEDİR?

PADI Freediver - Temel statik apne, dinamik apne, serbest daldırma ve 10-16 metre arasında sabit ağırlıkta serbest dalış için bilgi ve becerileri geliştirir. Açık su eğitimini tamamlamak uygun veya arzu edilmezken, öğrenciler PADI Temel Freediver derecesini kazanmak için sadece PADI Freediver kursunun bilgi ve sınırlı su beceri bölümünü (maksimum 6 metre ) tamamlarlar.

PADI Advanced Freediver - Statik apne, dinamik apne, serbest daldırma ve 16-24 metre arasında serbest ağırlık serbestleştirmede bilgi ve becerileri geliştirir.

PADI Master Freediver - 24-40 metre arası statik apne, dinamik apne, serbest daldırma ve sabit ağırlıkta serbest dalışta daha da geliştirilmesi ile bilgi ve beceri gelişimini sürdürür .

Erhan Öztürk
TSSF 2.kademe Serbest Dalış Antrenörü
PADI Freediver Instructor
 
 

Tür : Diğer Tarih : 3.03.2020
[ Tüm yazılara ulaşmak için burayı tıklayınız. ]