Site içi arama

BADİM Eğit.Temel Hatları

Anasayfa » BADİM Eğit.Temel Hatları
share on facebook  tweet  share on google  print  

BADİM Eğit.Temel Hatları

BADİM’DE EĞİTİMİN TEMEL HATLARI VE İÇERİĞİ

“Şans yalnızca hazır olan zihinlere güler.”
 
Louis Pasteur
 
Şans; bir sorunla karşılaştığınızda üstesinden gelebilmek veya bir fırsat yakaladığınızda bunu iyi değerlendirebilmek için önceden almış olmanız gereken eğitim, sahip olmanız gereken hazırlık ve tecrübe yetenekleriniz, bir kenara bırakıldığında elinizde kalan tek şeydir.

Bu yüzden BADİM’de sizlere temel SCUBA eğitiminin verilmesi ile yetinilmeyecek, bu konunun bağlantılı olduğu pek çok bilim dalında (Örneğin;fizik, Kimya, Biyoloji, Tıp, Oşinografi, Zooloji, Tarih ve Psikoloji vb.) eğitim kapsamının dışında kalıyor olsalar bile, SCUBA ile ilgili yönlerindeki aktüel gelişmeler ile önemli olaylar hakkında da bilgilendirileceksiniz. Ayrıca, BADİM ailesinin sahip olduğu tecrübeler, her fırsatta sizlerle paylaşılarak, zihninizin sürekli hazır durumda tutulmasına çalışılacaktır.

“Eğitim ders vermek değildir. Bir bireyin iç yeteneklerini genişletme aracıdır.”

 
Nemoto

Sizlere sadece teorik ve pratik bir eğitim içeriği sunulmayacak, bu konuda sahip olduğunuz yeteneklerinizin gelişmesi için de sürekli çaba harcanacaktır. Seçtiğiniz bir hedefe uygun olarak, bir sualtı fotoğrafçısı olmanız ya da eğitmenlik yolunda giden kariyer planlamanızda, sizlere sürekli yardımcı olunacaktır.

“Öğretilen şeyler unutulduktan sonra geriye kalan şey,..eğitimdir.”
 B.F.Skinner

Sizlere eğitiminiz süresince yoğun olarak verilecek bilgi yığınlarının aklınızda kalıcı şekilde yer etmesi için sürekli pratik örnekler verilecek ve eğitiminizin tamamlanmasından sonra bile yeri geldiğinde bunlar sizlere sık sık hatırlatılacaktır.

“Yapmayı öğrenmek zorunda olduğumuz her şeyi, yaparak öğreniriz."
 Aristo

“Duyarım,unuturum. Görürüm, hatırlarım. Yaparım, anlarım.”
 
Çin Atasözü

Sizlerden eğitim süresince yapmanız beklenen her türlü uygulamanın önce karada, sonra çok sığ sularda ve en son da gerçek koşullarda, sizler tarafından gerçekleştirilmesi istenecek ve bu sağlanıncaya kadar eğitiminiz tamamlanmış sayılmayacaktır.

"Bir şeyin kötü gidebilme olasılığı varsa, kötü gider.”
 
Murphy

“Eğer yapamayacağınızı düşünüyorsanız, haklısınız, yapamazsınız.”
 
Henry Ford

“İnsanlar başarmak için doğarlar, başarısızlık için değil.”
 Henry David Thoreau

 
Sizlere kötü gitme ihtimali bulunan her bir şey için (Riskli Noktalar) alınacak önlemler ile, bu ihtimali nasıl yok edeceğiniz ve neyi,nasıl, nerede, neden yapacağınız gösterilerek öğretilecek, bilgi ve becerilerinizin geliştirilmesi yanında temelde kendinize olan güveniniz güçlendirilmeye çalışılacaktır

“Küçük bir ihmal, büyük bir soruna yol açar...Bir mıh bir nal, bir nal bir at, bir at bir haberci, bir haberci bir haber, bir  haber bir birlik, bir birlik bir ordu kurtarır.”
 
Benjamin Franklin

“Bir gram önlem, bir kilo tedaviden daha değerlidir.”
 
Ingiliz Atasözü

“Akıllı insanlar, başkalarının hatalarından ders alırlar.”
 
David Schwarz

“Dışarıdan tüm aldığımız ve tek alabileceğimiz, bilgidir. Bu bilgi üzerine nasıl hareket edeceğimiz bize bağlıdır.”
 
Glasser

Öğreneceğiniz ve uymanız beklenen her türlü kural size ne kadar basit gelse de yaşanmış bir tecrübenin ya da bilimin tespitleri sonucunda üzerinde uzlaşılmış bir sonuç niteliğini taşımaktadır. Sizlerden beklene sadece, eğitiminiz esnasında ve sonrasında öğreneceğiniz bu bilgileri neden sonuç ilişkisi içinde kavramak ve sonuçta ortaya çıkan bu kuralları uygulamaktan ibarettir.

“Cehalet, asla soru sormaz.”
 
Benjamin Disraeli

Eğitim süresince sizlerden en büyük beklentimiz ise dersleri takip etmeniz, devamsızlık yapmamanız, takıldığınız- anlayamadığınız tüm konularda soru sorarak eğitiminize yardımcı olmanız ve derse katılım göstermenizdir. BADİM’de sadece sınavdaki başarınız değil, sınıf içindeki aktivitelerinizin de değerlendirileceğini unutmamalısınız.