Site içi arama

BADİM Hakkında

Anasayfa » BADİM Hakkında
share on facebook  tweet  share on google  print  

BADİM Hakkında

BADİM HAKKINDA....

2000 yılında büyük ve karşı konulamaz bir mavi tutkusuyla doğdu BADİM. Bu tutkunun içine sevgi kondu, özveri eklendi, en son emekle birleştirildi ve logomuz olan çizgi fokların yardımıyla gülümsedi dünyaya...

Aslında hep vardı, ama derinlerden yeryüzüne çıkmaya ve bu tutkuyu dağıtmaya başladığında fark edildi.

Yüreğinde bu tutku ve sevgiyi taşıdığından olsa gerek, yalnızca bir “dalış merkezi” olmadı BADİM. Yalnızca “dalış kursu” vermedi, yalnızca “dalış organizasyonları” yapmadı!!! Eğitime çok ağırlık verdi başlangıçta. “En iyi dalıcı, sudan sağlam ve mutlu çıkan dalıcıdır” dedi ve bunun için çalıştı. Sudan –sağlam- çıkarabilmek için insanları, önce seçkin ve sağlam bir eğitmen kadrosu seçti kendine. Yüzlerine birer gülümseme kondurabilmek içinse; dostluğu, karşılıksız sevgiyi şart koştu üyeleri arasında. Daha sonra yine eğitim dedi o gülümsemenin yerleşebilmesi için yüzlerimize.

“Su” deyince kahkahalar atan ve susmak bilmeyen bu topluluğun tüm bireylerinin farklı meslek ve ilgi alanları var. Bu meslek ve ilgi alanları denizlerle öylesine bütünleştirildi ki; BADİM, bu kez de bilimsel çalışmalara ve araştırmalara imza atmaya başladı. Elinden geldiğince doğa ve çevre koruma konulu organizasyonlara destek verir oldu. Yetmedi, ardından sporda adını duyurmaya, sualtı sporlarıyla ilgili sporcu yetiştirme planlarına girdi.

Yetmedi,bir sevgi yumağı oldu;yetmedi, ikinci yuva oldu. Sonsuz denizleri ve derin mavileri ikinci dünya şansı olarak nitelendirdi BADİM ve yeryüzünde aradığını bulamayan, yapmak istediklerini yapamayan ve hayattan daha fazla haz isteyen herkesi kucaklayarak “2. dünya şansı”nı birlikte değerlendirdi.

Mavinin masum çığlığında buluştuk bizler. Sonuna kadar dost olduk. Çıkarsız, sebepsiz kenetlendik birbirimize. Bilgiyi paylaşmak, hayatı müşterek yaşamak için bir zincir olduk. İsmini BADİM koyduk. BADİM koyduk ki; sualtında hayat kurtaran buddylerimizden  en az birini de yeryüzünde bulabilmek için.....